Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler Adana Uçak Biletleri

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Toros Dağları ve Seyhan Nehri etrafında kurulan şehir Adana, Çukurova bölgesinin en önemli şehirlerinden birisidir. Köklü geçmişi, tarihi ve yöresel yemekleriyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir.

İşte birbirinden güzel yerleri bulunan Adana’da Görülmesi Gereken Yerler

Sabancı Merkez Camii

Diyanet Vakfı ve Sabancı Vakfı ile ortaklaşa yapılan Sabancı Merkez Camii, bölgenin en çok ziyaretçi çektiği yerlerdendir. Ortadoğu ve Balkanların en büyük Camii’si konumundan olan Sabancı Merkez Camii 6 mineralidir. Aynı andan 28, 500 kişi ibadet edebilmektedir.

Taş Köprü

Adana’nın simgelerinden biri olan Taş Köprü, Seyhan Nehri üzerine inşaa edilmiştir.  Şehri ikiye bölen Seyhan Nehri üzerine yapılan Taş Köprü, milattan sonra 4. yüzyılda yapılmıştır. 319 metre uzunluğundan ve 13 metre yüksekliğinde olan köprü, 2000 yılında araç trafiğine kapatılmıştır. Taş Köprü günümüzde kullanılan en eski köprü olma özelliği taşır.

Misis Mozaik Müzesi

1959 yılından beri hizmet veren Misis Mozaik Müzesi,  Adana Yüreğir’de bulunur. 4. yüzyıldan kalan Misis kentinin mozaik zeminleri gösterilmektedir. Genç Roma Dönemine ait olan Mozaikler meraklıların ilgisini çekmektedir. Ayrıca mozaik üzerinde Nuh Peygamberin aldığı hayvanlar da resmedilmiştir.

Adana Sinema Müzesi

3 bin yıllık geçmişe sahip olan Adana’da, yapılan Film Festivali ve kültürel etkinlikler ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Adana Altın Koza film festivali gibi dünya da ün salmış prestijli film festivali burada yapılmaktadır. Doğal olarak burada sinema müzesi bulunmaktadır. Bu müze de geçmişten günümüze film afişlerini görebilir, Adana sinema sanatçıların balmumu heykellerini görebilirsiniz

Yumurtalık Plajı / Süleyman Kulesi

Doğa ile iç içe olan küçük liman olan Ayas’ da bulunan Yumurtalık Plajına giderek Akdeniz’in serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Ayrıca burada bulunan antik şehri de gezebilirsiniz. Memlük, Cenova ve Venedik gibi medeniyetlerin izlerini günümüzde hala görebilirsiniz. Bunun dışında Ayas da bulunan Süleyman Kulesine gitmelisiniz.

İncirli Plajı

Ceyhan’da bulunan İncirli Plajı, kumdan oluşan plajlarımızdandır. Yazın serinlemek isteyenler için oldukça ideal olan İncirli Plajı’nda şemsiye, şezlong , duş ve tuvalet bulunmamaktadır. Ancak serinlemek ve akdenizin manzarasını izlemek için oldukça idealdir.

Çoban Dede Türbesi ve Parkı

Seyhan Nehri’nin hemen yanında yüksek tepede bulunan Çoban Dede Türbesi, anlatılan hikayesi , doğası ve manzarasıyla oldukça ilgi çekmektedir. Hem türbe ziyareti yapabilir hem de doğal manzarasını izleyebilirsiniz.

Dinazor Parkı

Yeryüzünden yaşamış dinozorların maketlerinin bulunduğu park eğlenceli ve güzel zaman geçirmenizi sağlar. Ses ve harekete duyarlı olan maketler, çocukların çıkıp oturabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Çukurova Bölgesinin en önemli şehri olan Adana’ya uygun fiyata uçak bileti alabilirsiniz. Global Biletix ile ucuza uçak bileti alarak yeni yerler keşfedebilirsiniz. Adana Havalimanı her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.  Global Biletix avantajlarından yararlanabilirsiniz, uygun ücrete uçak bileti almak için tıklayınız.

 

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi