Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler Ankara Uçak Biletleri

Ankara’da Görülmesi Gereken Yerler

1920 yılından beri Türkiye’nin başkenti ve en büyük ikinci şehri Ankara, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla görenleri adeta büyülüyor. Ankara 5 bin yıllık yaşam alanları ve tarihe tanıklığı nedeniyle önemli yerlerdendir. Timur ile Yıldırım Beyazıd’ın savaştığı yer olan Ankara, tarih boyunca yüzlerce devletin hükmü altına girmiştir.

İşte Tarihi ve Kültürel Güzellikleriyle Ankara da Görülmesi Gereken Yerler

Anıtkabir

Ankara denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen yerlerden biri de Anıtkabir’dir. Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşı bulunur. Anıt mezar niteliğinde olan  Anıtkabir, olağanüstü mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Anıtkabir içerisinde bulunan aslanlı yolda yürüyebilir,  askerlerin nöbet değişimini seyredebilirsiniz. Atatürk’ün anıt mezarını gezdikten sonra, yanında bulunan müzeyi gezebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı Müzesi / 1. Meclis

Ankara görmeniz gereken yerlerden olan Gazi Meclisi, Türkiye Cumhuriyet’in ilk meclisidir. Kurtuluş savaşı kararların alındığı meclis tarihi öneme sahiptir. İçerisinde Genç Türkiye’nin ilk milletvekillerinin toplandığı salon, Atatürk’ün Nutuk’u okuduğu okuduğu kürsüyü ve Mustafa Kemal’e ait özel eşya ve kitapları burada görebilirsiniz.

Kızılay Meydanı / Kuğulu Park

Ankara’nın buluşma noktası olan Kızılay Meydanı, şehrin yaşayan yerlerinden biridir. Eğlence mekanların yanı sıra alışveriş mağazaları ve yeme-içme yerleri de bulunmaktadır. Kızılay Meydanı günlük olarak binlerce kişi ziyaret etmektedir.

Çin ve Viyana’nın hediyeleri olan Siyah ve Beyaz Kuğuların yer aldığı parkta 20’den fazla kuş türü yaşamaktadır. Tunalı Hilmi Caddesinden yer alan Kuğulu Park Ankara’nın simgeleri arasında yer alır.

Ankara Kalesi / Atakule

Ankara Kalesi, ile tüm şehri tepeden izleyebilirsiniz.Tarihe tanıklık eden Ankara Kalesi’nde Osmanlının izlerini bulabilirsiniz.

İlginç mimarisi ile Ankara’nın simgesi haline gelen Atakule, şehrin her yerinden görünmektedir. Çankaya’da bulunan Atakule içerisinde seyir terası ve restoran  bulunmaktadır.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu’da yaşamış olan uygarlıkların bıraktığı eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetler Müzesi, Paleolitik Çağdan, Osmanlıya kadar ki tüm tarihi mirası gözler önüne sermektedir. Avrupa'nın en önemli müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetler Müzesi, 1997 senesinde ‘Yılın Müzesi’ olarak seçilmiştir. Ankara’ya gittiğinizde muhakkak bu müzeyi gezmelisiniz.

Türkiye’nin Başkenti Ankara’ya her gün yüzlerce uçuş yapılmaktadır. Sizde uygun fiyata uçak bileti almak için Global Biletix’ten yararlanın.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Yurtiçi ve Yurtdışından ucuza uçak bileti alabilirsiniz. Global Biletix ile Ankara’ya ucuza uçak bileti almak için tıklayınız. Global biletix kampanyalarından yararlanmak ve fırsatları öğrenmek için bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

 

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi