Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler Antalya Uçak Biletleri

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Yaz aylarının başkenti Antalya, benzersiz kumsalları, doğa harikası manzaraları, eğlenceleriyle sizleri bekliyor. Türkiye’nin en renkli turistik şehirlerinden olan Antalya sadece deniz, kum ve güneş üçlüsünde ibaret değil. Müzeleri, doğası ve tarihi yerleriyle görülmesi gereken yerlerin en başında yer alıyor.

Tarih boyunca birçok medeniyetin egemenliğine giren Antalya tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de ön plana çıkıyor.

İşte Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Kaleiçi

Cumbalı evleri, çiçekleri dar sokakları ve farklı ev tarzlarıyla mükemmel bir yer olan Kaleiçi’nde gezintiye çıkabilirsiniz. Taş evler arasında geçerek hediyelik eşyalarında alışveriş yapabilir, küçük butik kafelerinde bir şeyler içip dinlenebilir ya da farklı seçenekli restoranlarında yemek yiyebilirsiniz. Kaleiçinden dolaşarak limanı ve Üç kapıları görebilirsiniz.

Side Sualtı Müzesi

Antalya’nın Manavgat ilçesinin Side mevkiinde bulunan ve dalgıçların uğrak yeri olan sualtı müzesi meraklılarını bekliyor. Dünyanın en büyük 2. sualtı müzesi olan yerde, Posedion ve Kurtuluş Savaşı temalı heykeller bulunuyor.

Yanartaş / Çıralı / Olimpos

Kemer’e bağlı olan Çıralı bölgesinde karetta karettaların yumurtalarını bıraktığı alanları görebilir, mavi sulara kendinizi atıp serinleyebilirsiniz. Çıralı’da bulunan olimpos antik kalıntılarını gezebilir, dağın zirvesinde Antalya’nın manzarasını izleyebilirsiniz. Akşam vakti yine Çıralı mevkiinde bulunan Yanartaş’a doğayı izleyerek gidebilirsiniz. Denize yakın mesafede olan Yanartaş’ta , taşlar arasında çıkan ve hiç sönmeyen ateşleri görebilirsiniz.Turist akınına uğrayan bu bölgede, Yanartaş arasında marşmelovlarınızı yakarak yiyebilir ve manzaranın keyfini sürebilirsiniz.

Aziz Nikolas Anıt Müzesi

Dünya tarafından Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolas, doğduğu ve yaşadığı yer olarak düşünülen Demre’de bulunan anıt müzesi görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Zor durumdan kalan ve yoksul olan kişilere yardımı ile tanınan Aziz Nikolas, Tanrı tarafından gönderildiği inanılır. Öldükten sonra üzülen halk onun anısına Anıt Kilise yaptırır. Haçlı seferleri sırasında  Aziz Nikolas’ın kemikleri çalınmıştır. 

Side Antik Kent / Patara Antik Kent

Bizans, Roma ve Helen dönemine ait kalıntıların bulunduğu Side Antik Kenti, her yıl milyonlarca insanın ziyaretçi akınına uğruyor. Antik Kenti dolaşırken, Side Müzesini de gezmeniz tavsiye edilir. Hititlere kadar uzanan tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Mitolojik tanrıların gezdiği düşünülen yerleri gezebilirsiniz.

Likya medeniyetine başkentlik yapmış olan Patara Antik Kenti, arkeolojik kalıntıları ve caretta carettaların yumurta bırakma alanı olarak görülmeye değer yerlerdendir. Ayrıca dünyanın ilk meclis binasının kalıntılarını burada görebilirsiniz. Sahil kenti olan Patara Antik Kent, Büyük İskender tarafından da kuşatılmıştır.

Konyaaltı Plajı / Kleopatra Plajı / Lara Plajı

Akdeniz’in serin sularından serinlemek ve keyifli vakit geçirmek için Antalya’nın ünlü plajlarını gezebilirsiniz. 1,5 km sahili ve Mavi Bayraklı denizi ile Konyaaltı plajı denize girmek isteyenler için mükemmel bir yer. Mavi ve berrak sular içerisinden yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Alanya’nın 2 km uzunluğundan ve Mavi Bayraklı Kleopatra Plajında deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği ödüllü plaj olan Kleopatra plajında inanışa göre, Kleopatra buraya yüzmeye gelirmiş.

Yaz süresince kalabalık olan ünlü Lara plajı, doğası, manzarası ve serin suyuyla görülmeye değer yerlerden biridir. Çam ormanlarıyla kaplı Lara plajının kumları romatizma ağrılarına iyi geldiği söylenmektedir

Antalya Havalimanı her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamıştır. Global Biletix ile ucuza uçak bileti alarak Antalya’yı gezebilirsiniz. Uygun fiyata uçak bileti için buraya tıklayınız. Global Biletix’in avantajlarından ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Antalya’ya ucuz uçak bileti alarak,  huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz..

 

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi