Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler Erzurum Uçak Biletleri

Erzurum’da Görülmesi Gereken Yerler

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden olan Erzurum, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla ön plana çıkmaktadır.

İşte Erzurum’da Gezilmesi Gereken Yerler

Narman Peribacaları / Narman Beş Göller

“Kırmızı Periler Diyarı” olarak da bilinen Narman Peribacaları,  eşsiz renkleri ve şekilleriyle göz kamaştırmaktadır. Rüzgar ve su erozyonu sayesinde oluşan jeolojik yapılar görülmeye değer yerlerdir. Fotoğraf meraklılar için güzel pozlar yakalayabileceğiniz Narman Peribacalarını gezebilirsiniz.

Erzurum’un Narman ilçesine 25 km uzaklıkta bulunan Beş Göller, el değmemiş doğası ile görenleri hayrete düşürüyor. Beş Gölden ulaşan bu alanlarda yürüyüş yapabilir ve kamp yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarından görmeniz tavsiye edilir.

Çoruh Nehri ve Vadisi

Dünyanın en hızlı akan nehirlerinden olan Çoruh Nehri’nde rafting ve kano sporları yapılmaktadır. Mescit Dağı’ndan doğan Çoruh Nehri üzerinden farklı seviyelerde parkurlar bulunmaktadır. Bununla beraber yüzlerce farklı çeşit bitkiyi görebilirsiniz. Dağcılık ve yürüyüş parkurları için de oldukça idealdir.

Balıklı Köyü

Erzurum’un Uzundere ilçesinde bulunan Balıklı Köyü,’nde Tortum gölünün muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Köyde bulunan iskeleden sandalla açılarak gezintiye çıkabilirsiniz. Eski ismi ‘Zıhek’ olan bu köyde Tirit ve Ayran Çorbası gibi yöresel yemekleri de tadabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, her kış Yurtiçi ve Yurtdışından kayak severleri bir araya topluyor. Yılın beş ayında kayak tatili imkanı bulunmaktadır. 70 km uzunluğa sahip Palandöken Kayak Merkezi, 25 km genişliğe sahiptir. Sevdiklerinizle güzel bir kar tatili yapabilirsiniz.

Çifte Minareli Medrese

 Erzurum’un Sembolü olan Çifte Minareli Medrese, Selçuklular döneminden günümüze kalan en önemli tarihi eserlerden biridir. Ulu Camii’nin hemen yanından bulunan bu medreseyi gezmeniz önerilir.

Üç Kümbetler

Türkiye’de bulunan en güzel anıt mezarlardan biri olan Üç Kümbetler, 12. ve 14. yüzyıllar arasında yapılmıştır. Emir Saltuk Bey’e ait olduğu düşünülen anıt mezarların diğer ikisinin kime ait olduğu bilinmiyor. Gizemi çözülemeyen ve gizemini koruyan Kümbetler görülmeye değer yerlerden biridir.

Tarihi Erzurum Evleri

Günümüzde restoran ve müze olarak hizmet veren geleneksel Erzurum evleri, 18  yüzyılın izlerini taşımaktadır. Farklı mimarisiyle ilgi çeken Erzurum evleri içerisinden 20 bine yakın tarihi eşya bulunmaktadır. Tarihi Erzurum Evlerini gezebilir, yöresel yemeklerini tadabilirsiniz.

Global Biletix ile ucuza uçak bileti satın alabilirsiniz. Erzurum Havalimanına yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce uçuş yapılmaktadır.Hemen uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz. Global Biletix’in fırsat ve indirimlerini kaçırmayın. Erzurum’a uygun fiyata uçak bileti almak için tıklayınız.

 

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi