Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler İstanbul Uçak Biletleri

İstanbul’da Görmeniz Gereken Yerler

Tüm dünyanın en gözde şehirlerinden biri olan İstanbul, gerek doğal  güzellikleri gerekse de tarihi güzellikleriyle görenleri adeta büyülüyor. Asya ile Avrupa’yı birleştiren ve insanlık tarihinin en önemli kentlerinde görmeniz gereken yerleri sizin için derledik.

Öncelikle 7 tepe İstanbul’a hoş geldiniz. Metropol şehirlerden İstanbul’a gelişmiş ulaşım ağıyla dilediğiniz her yere ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve dünyanın en kalabalık 10 şehrinden biri olan İstanbul’da doğal ve tarihi güzellikler içerisinde kaybolursunuz. İstanbul adeta açık hava müzesi gibi , her tarafı tarih kokmaktadır.

İstanbul’da gezilmesi gereken yerler

Taksim Meydanı / İstiklal Caddesi / Galata Kulesi

İstanbul’a ilk geldiğinizde gezmeniz gereken en ünlü ve kalabalık meydanı olan Taksim Meydanı’nda tura çıkmanız önerilir. Kutlamalar ve toplumsal olayların merkezi olan Taksim’de meydanda yer alan Cumhuriyet Anıtı’nı mutlaka görmelisniz. Hemen anında bulunan İstiklal Caddesi’nde gezintiye çıkabilirsiniz. İstiklal Caddesi boyunca çeşitli eğlence mekanları, restorantlar, alışveriş merkezleri, müzeler, sanat galerileri karşınıza çıkacaktır. Buralarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. İstiklal Caddesinde yer alan St. Antuan Katolik Kilisesini görebilirsiniz. Yine İstiklal Caddesinde yer alan Madame Thousand Balmumu Heykel müzesine giderek heykelleri inceleyebilirsiniz.

İstiklal Caddesinde aşağı doğru inerken ünlü Galata Kulesi’ne çıkabilir , Kulenin görüldüğü ara sokaklarda güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Eğer akşam saatlerinde Galata Kulesi’nde olursanız, kulenin duvarına yansıtılan ışık sanatını izleyebilir, yakındaki mekanlarında bir şeyler yiyip , içebilirsiniz.

Galata Köprüsü / Haliç / Eminönü

Sultan Abdülmecit tarafından Haliç’te iki yakayı birleştirmek amaçlı yapılan Galata Köprüsü’nde gezintiye çıkabilirsiniz. 490 metre uzunluğundaki köprü de balık tutabilir, denizi seyredebilir ve köprü altındaki mekanlarda oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz. Haliç’in eşsiz manzarasını seyredebilir, hatta tekne turuna katılabilirsiniz. Galata Köprüsü’nün hemen ilerisinde yer alan Eminönü çarşısını gezebilirsiniz. Eminönü çarşısından hediyelik eşya, kına, düğün ve nişan için alışveriş yapabilirsiniz. 

Kapalı Çarşı / Mısır Çarşısı /Sultanahmet Camii

Galata Köprüsünü gezdikten sonra dilerseniz dünyaca ünlü Kapalı Çarşıyı ziyaret edebilir, buradan alışveriş yapabilirsiniz. Hemen yakınında bulunan Mısır baharatçılar  çarşısında , çay, kahve, çerez ve çeşit çeşit baharatlar alabilirsiniz. Kapalı Çarşı içerisinde yer alan kuyumcular, halı, kıyafet ve hediyelik eşyaları satan dükkanları gezebilirsiniz. Galata Köprüsünden yola çıkarak tarihi Sultanahmet Camii’sini görebilir, dilerseniz burada ibadetiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Ayasofya / Yerebatan Sarnıcı / Topkapı Sarayı / Gülhane Parkı

Bizans döneminde inşa edilen ve Patrik Katedrali olarak kullanılan Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında İstanbul’u feth etmesiyle Camii statüsü aldı. 1935 yılından itibaren müze olarak hizmet veren ve günümüzde tekrar Camii olarak ibadete açılan Ayasofya her yıl milyonlarca insan ziyaret ediyor. Hristiyan ve müslümanlar için kutsal sayılan Ayasofya Camii görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Ayasofya’nın hemen yakınında yer alan Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatorluğu’nda miras kalan yerlerden biridir. 527 yılından günümüze kadar dayanan sarnıç içerisinde yer alan mermer sütunlar, görenler için görsel şölen sunmaktadır. Sarnıç içerisinde ulusal ve uluslararası etkinlikler yapılmaktadır. Buradaki etkinliklere katılabilir veya sadece gezebilirsiniz. 

Tarih ve Kültür Başkenti İstanbul’a 6 asır boyunca hükmeden Osmanlı İmparatorluk Hanedanının yaşadığı Topkapı Sarayı’nı gezebilirsiniz. Devlet işlerin görüşüldüğü, selamlık bölümü, Padişahın ailesinin yaşadığı Harem Bölümünü, bahçe ve avlularını gezebilir, Osmanlı Devleti’nden kalan değerli mirasları, kıyafetleri , araç ve gereçleri inceleyebilirsiniz.

Padişah ailesinin gezdiği , büyük çınar ve ceviz ağaçları olan Gülhane Parkı’nda serinleyebilir, parkın etrafındaki cay bahçelerinden oturarak bir şeyler içebilirsiniz. Yoğun gezi temposu sırasında Gülhane Parkı’nda oturarak dinlenebilirsiniz.


Siz de Global Biletix ile ucuza uçak bileti alarak İstanbul’un tarihi kültürel mekanlarını görebilir. Eşsiz doğasını gezebilirsiniz. İstanbul’da iki büyük Uuslararası havalimanı bulunmaktadır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman'ında Yurtiçi ve Yurtdışından yüzlerce uçak inmektedir. Türkiye’nin ve dünyanında her yerinde İstanbul’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Global Biletix’ten uygun fiyata uçak bileti alabilirsiniz.  Türkiye’nin her yerinden ortalama bir saat ile İstanbul’a uçak ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ucuza İstanbul bileti almak ve rezervason yapmak için tıklayınız. Global Biletix’in avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi