Global Biletix'e Hosgeldiniz

Favori Yerinizi Bizimle Keşfedin

Daireler çizmeden, dünyanın herhangi bir yerine seyahat edin.

Popüler Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler

Doğa ile başbaşa kalabileceğiniz Karadenizin incisi, Trabzon Türkiye’nin çay toplama merkezlerinden biridir. Yeşilin farklı toplarını bir arada görebileceğiniz Trabzon da yaylalara çıkmanız tavsiye edilir.

Dört mevsim yağış alan Trabzon hem yerli hem de yabancı turistin dikkatini çekmektedir.  Doğa manzarası, yaylaları ve tarihi dokusuyla göz kamaştırır.

İşte Trabzon’da Görülmesi Gereken Yerler

Trabzon Kalesi / Boztepe

Trabzon’un sembolik yerleriden olan Trabzon Kalesi’ne çıkaran şehri kuş bakışı izleyebilirsiniz. Milattan sonra 5. yüzyılda yapımı tamamlanan kale eşsiz bir tarihi eserdir. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde de bahsedilen Trabzon Kalesi, görülmesi gereken yerlerdendir.

Trabzon’u kuş bakışından izleyebileceğiniz farklı bir nokta da Boztepe’dir. Doğal atmosferi ve huzur veren manzarasıyla güzel vakit geçirebilirsiniz. Bununla beraber küçük butik mekanlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Boztepe’de Karadenizin hırçın seslerini dinleyebilirsiniz.

Sümela Manastırı / Altındere Vadisi Milli Parkı

Trabzon denilince akla ilk gelen yer olan Sümela Manastırı, Maçka bölgesinde yer alan Türkiyen’in en eski tarihi yerlerinden biridir. İnşası milattan sonra 4. yüzyılda tamamlanan manastır olağanüstü manzarası ile turistlerin ilgi odağı.

Efsaneler ve farklı hikayeler anlatılsa da Sümela Manastır’ı Hristiyan aleminin kutsal mekanlarından biridir. 14. yüzyıla kadar ilk haliyle kalan Manastırı daha sonrasında Bizans İmparatoru yenileme ve bakım çalışması yapmıştır. Bu yüzden manastırın duvarında İmparatorun resimlerini görmeniz muhtemel.

5 bin hektarlık bir alana yayılmış olan Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon merkeze 20 dakikalık mesafededir. Altındere Vadisi Milli Parkı’nda piknik yapabilir, doğa yürüyüşü , kaya tırmanışı, olta balıkçılığı ve bisiklet turu yapabilirsiniz.

Uzungöl

Türkiye’nin en turistik yerlerinden biri olan Uzungöl, aynı zamanda Trabzon’un eko-turizm merkezidir. Gölün yanında olan Şerah Köyü bulunmaktadır. Buradaki otel ve pansiyonlarda kalabilirsiniz. Bisiklet turu yapabilir, gölün manzarasını izleyebilirsiniz. Deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikte olan Uzungöl ‘Özel Çevre’ olarak ilan edilmiştir. Yıl boyunca yağış alan bu bölgede, tipik karadeniz evlerini görebilir, yerli halkla vakit geçirebilirsiniz. Yaban domuzu, sincap, çakal , vaşak ve ördek gibi hayvan türlerini burada görmeniz muhtemeldir.

Atatürk Köşkü

1800’lü yıllarda Batı Rönesans izlerini takip edilerek Kabayanitis, tarafından yaptırılan bu köşk merkeze 7 km uzaklıkta yer alıyor. 1937 yılından Mustafa Kemal Atatürk’ün konakladığı ve tüm mal varlığını devlete bağışlama kararı aldığı yer olan bu köşk müze olarak ziyarete açıktır.

Bedesten

Anadolu’nun ilk halı ve kumaş satışı yapılan yerlerden biri olan bu yer, Trabzon’un kapalı çarşısı olarak anılmaktadır. 48 odadan oluşan Bedesten içinde yöresel eşyaların satıldığı hediyelik eşya dükkanları, lokantalar bulunur. Trabzon’a geldiğinizde bu gölgesi gezebilir, yöresel tatları deneyebilirsiniz.

Global Biletix ile uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz. Trabzon her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Siz de ucuza uçak bileti alarak Trabzon’u gezebilirsiniz. Global Biletix fırsat ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. Trabzon’a ucuza uçak bileti almak için tıklayınız.

 

Global Biletix'in Sagladıgı Yerler

En Çok Seyehat Edilen Şehirlerimiz

Hakkımızda

Turunuzu Bizimle Unutulmaz ve Güvenli Hale Getirin

Destek ekibimiz 7/24 sizlere yardımcı olmak için çalışmaktadır. Karşılaştığınız herhangi bir sorun veya aklınıza takılan herhangi bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Global Biletix

Sistemin İşleyişi